आयच्यो खबरोखबरोदेश-विदेशफीचरराजकारण

भाजप नेते अरुण जेटली अंतरले

नवी दिल्ली :
आदले केंद्रीय मंत्री अरूण जेटली हांकां आयज मरण आयलें. फाटल्या जायत्या दिसां सावन ते दुयेंत आशिल्ले. जेयलांक स्वास घेतना त्रास जावपाक लागिल्ल्यान तांकां अतिदक्षता विभागात दाखल केल्ले. निमाणे तांची प्राणजोत आज पालवली. तांची पिराय 66 वर्सां आसली. ९ ऑगस्ट सावन अस्वस्थ दिसपाक लागिल्ल्यान जाटलींचेर एम्स रुग्णालयात उपचार सुरु आशिल्ले.
पंतप्रधान नरेंद्र मोदी सरकाराच्या पयल्या कार्यकाळांत तांच्या भुजांचेर अर्थमंत्रीपदाचचो भार दिल्लो. पूण तांच्या दुसऱ्या कार्यकाळांत भलायकेच्या कारणाक लागून ताणी मंत्रीपद घेवपाक न्हयकार दिल्लो. ताणी पंतप्रधान मोदींक पत्र बरोवनआपलो निर्णय कळयिल्लो. तेभायर ट्विटरचेर लेगीत ताणई कळीत केल्लें, फाटल्या १८ म्हयन्यां सावन हांव दुयेंत आसां. म्हजी भलायकी बरीच इबाडल्या ताका लागून मंत्रिपदा खातीर म्हजो विचार करचो न्हय अशेंय ताणी म्हणिल्लें.

Share
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
error: Content is protected !!
Close