आयच्यो खबरोखबरोदेश-विदेशफीचरराजकारणहायलाइट

१४ बंडखोर आमदार थारले अपात्र

बंगळुरु :
बीएस येडियुरप्पा हाणी मुख्यमंत्री पदाचो सोपूत घेतल्या उपरांत आज विधानसभा अध्यक्ष के. आर. रमेशकुमार हाणी जेडीएसचे ११ आनी काँग्रेसचे ३ अशा १४ बंडखोर आमदारांक अपात्र घोशीत केल्यात. तर हाचे आदींच विधानसभा अध्यक्षांनी ३ आमदारांक अपात्र घोशीत केल्ले. ताका लागून आतां अपात्र आमदारांचो आंकडो वट्ट १७ जाला.
बंडखोर आमदारांचेर अपात्रतायेची कारवाय केल्या उपरांत विधनासभा अध्यक्ष रमेश कुमार हाणी सांगलें, हावें कसलोच चालूपणा वा नाटक करूंक ना, उरफाटो अत्यंत थंडसायेन निर्णय घेतला. तेभायर १५ वे विधानसभेची मुजत सोप मेरेन अपात्र आमदार वेंचणूक लडोवपाक शकनात, अशेंय ताणी स्पश्ट केलें. वट्ट अपात्र आमदारांची संख्या १७ जातकूच आतां कर्नाटक विधानसभेचो सदस्य आंकडो 207 जाला. हेप्रमाण भोवमता खातीर १०४ आमदारांची गरज आसा. भाजपा कडेन आयचे स्थितीक १०५ आमदारांचे फाटबळ आसा.

Share
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
error: Content is protected !!
Close